Ako namontujem/ukotvím trezor alebo sejf?

Váš nový trezor, sejf alebo aj skriňa na zbrane by mali byť správne ukotvené, bez možnosti prevrátenia.

Správne ukotvený trezor nie je možné jednoducho odcudziť. Aj preto vždy odporúčame trezor alebo sejf ukotviť minimálne o nábytok alebo do podlahy. Správne ukotvený sejf, trezor alebo aj skriňa na zbrane sú postrachom každho zlodeja.

Ukotvenie trezora

VEZMITE NA VEDOMIE:

Každý trezor, ktorý je ľahší ako 1 000 kg musí byť ukotvený do betónovej podlahy alebo do pevného komponentu (betón). Množstvo trezorov v našej ponuke spadá práve do tejto kategórie.

V prípade, že trezor nie je ukotvený, a i napriek tomu ho chcete poistiť, prosíme, vždy pred zakúpením trezora konzultujte možnosti poistenia s konkrétnou poisťovňou.

 

NÁŠ TIP

Pred kúpou trezora, sejfu, skrine na zbrane alebo stenového trezora, prosíme, vždy konzultujte vopred všetky možnosti ohľadom ukotvenia a montáže. Vyhnete sa tak nepredvídateľným prekvapeniam.

Kotvenie pre certifikované trezory podľa EN1143-1

V PODSTATE EXISTUJÚ 3 MOŽNOSTI KOTVENIA A UPEVNENIA


 • Ukotvenie o podlahu
 • Uchytenie na stenu
 • Ukotvenie do steny

Ukotvenie o podlahu

  • Pred ukotvením skontrolujte nosnosť podlahy, prípadne miesta, kde chcete trezor ukotviť. Kotvenie musí byť prevedené do betónovej podlahy, aby bolo stabilné a odolné. Kotvenie v hornej vrstve (v poteri) nie je dostatočné.

  • Skontrolujte, či v mieste ukotvenia nie sú žiadne rúrky alebo podlahové kúrenie, ktoré by mohli byť ukotvením porušené.

 • Skontrolujte, či je trezor alebo sejf pred samotným ukotvením v rovine. V prípade potreby odstráňte prekážky, ktoré bránia v stabilnom a vodorovnom ukotvení (podlahové lišty, drobné nerovnosti a podobne).
Ukotvenie trezora

Ukotvenie na stenu

  • Ukotvenie na stenu si vyžaduje, aby stena bola vyhotovená z kvalitného a pevného materiálu (najlepšie betón).

  • V prípade niektorých ohňovzdorných modelov, sa prosíme, uistite, či môže byť konkrétny model ukotvený o stenu. Niektoré modely našich výrobkov nie je možné ukotviť o stenu, nakoľko by sa ukotvením o stenu porušili ich technické vlastnosti (napr. strata ohňovzdornosti).

  • Ukotvenie o stenu vždy vykonávajte po riadnom skontrolovaní konkrétnej steny, odstráňte prípadné nerovnosti, ktoré by mohli zabrániť riadnemu ukotveniu.

 • V prípade potreby neváhajte požiadať o pomoc ďalšiu osobu, ktorá vám pomôže s ukotvením a zároveň zabezpečí, že ukotvenie prebehne bezpečne a bude nápomocná v prípade potreby.
Ukotvenie o stenu

UKOTVENIE DO STENY

V prípade potreby ponúkame modely trezorov a sejfov, ktoré je možné priamo ukotviť do steny. Uistite sa, že hrúbka betónovej obmurovky okolo trezora alebo sejfu bude minimálne 10 cm.

Každý produkt obsahuje prehľadný návod, ako ho v prípade potreby ukotviť do steny, respektíve ho do steny zamurovať.

Rovnako, ako aj pri iných našich produktov, je dobré, ak vám s ukotvením do steny pomôže ďalšia osoba. Ukotvenie bude rýchlejšie a bezpečnejšie.

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.

Ukotvenie do steny

Trezory bez certifikácie podľa EN1143-1

NA ČO NEZABUDNÚŤ?


Ak si vyberiete trezor alebo sejf, ktoré nie sú certifikované podľa normy EN1143-1, prosíme, vždy sa informujte u konkrétnej poisťovni o možnosti poistenia takéhoto produktu. Rovnako tak vám poisťovňa poskytne informáciu o možnej sume, ktorú je možné takto poistiť.

Ak sa rozhodnete, že svoj trezor, sejf alebo skrinku na zbrane umiestnite do nábytku, zvoľte skriňu, komodu alebo podobný, väčší kus nábytku. Dôležité je, aby bol produkt o nábytok riadne upevnený a jeho odcudzenie tak bolo čo najviac sťažené.

 • Uistite sa, že konkrétny nábytok, do ktorého chcete trezor alebo sejf umiestniť má dostatočné rozmery pre takýto produkt. Zároveň skontrolujte stabilitu takéhoto nábytku. Veľko výhodou je, ak je možné nábytok dodatočne uzamknúť a sťažiť prístup pre potencionálneho zlodeja.
 • Trezor alebo sejf umiestnite na bezpečné ale zároveň dobre prístupné miesto. Vyhnite sa horným poličkám skríň, prípadne miestam, kde budete potrebovať pre prístup stolček pod nohy alebo rebrík.
 • V závislosti od zvoleného modelu trezora, sejfu alebo skrine na zbrane je súčasťou balenia aj materiál určený na ukotvenie. Zároveň sú pripravené otvory na ukotvenie na zadnej alebo spodnej strane, prípadne na oboch stranách naraz. Materiál určený na ukotvenie je testovaný a preto je pre správne ukotvenie potrebné použiť iba tento pribalený materiál.

Inštalácia trezora alebo sejfu do domácnosti

NAPLÁNUJTE SI INŠTALÁCIU TREZORA EŠTE POČAS PLÁNOVANIA DOMÁCNOSTI


Ideálne je, ak spolu s plánovaním novej domácnosti zároveň plánujete aj umiestnenie nového trezora alebo sejfu. Môžete tak vytvoriť ideálne miesto pre trezor a zabezpečiť jeho správnu inštaláciu do pevného podkladu alebo steny.
Zároveň budete vedieť, kadiaľ vedú dôležité káble, prípadne trubky a jeho inštalácia tak bude o to jednoduchšia. Zároveň nepoškodíte iné súčasti domácnosti.

V prípade, že plánujete alebo ste už namontovali aj podlahové kúrenie, riadne skontrolujte jeho vedenie. Vyhnete sa tak možnému poškodeniu pri inštalácii trezora alebo sejfu na podlahu. Taktiež je dôležité skontrolovať celkovú nosnosť podlahy, aby ste predišli prípadnému zrúteniu po inštalácii príliž ťažkého trezora. Samozrejme, pri inštalácii môžete využiť profesionálne služby, ktoré vám pomôžu.

Každý model má pripravené otvory na ukotvenie. Ich rozloženie sa líši v závislosti od konkrétneho modelu sejfu, trezora alebo skrine na zbrane. Otvory môžu byť na spodnej ale aj zadnej strane, prípadne na oboch stranách. Prosíme, určite nevŕtajte otvory dodatočne. Produkt stratí svoje vlastnosti a nebude možné ho poistiť. Zároveň na jeho ukotvenie použite iba pribalený materiál.
V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte priamo výrobcu alebo predávajúceho, ktorý vám rád poradí, ako postupovať.

Nezabudnite si odložiť návod od produktu, ktorý sa vám môže hodiť neskôr.

PONÚKAME PROFESIONÁLNU MONTÁŽ

V prípade, že ste si nie istý, či ukotvenie trezora alebo sejfu zvládnete svojpomocne, neváhajte sa na nás obrátiť. Ponúkame vám možnosť profesionálnej montáže a ukotvenia podľa vašich požiadaviek. S podobným druhom práce máme niekoľkoročné skúsenosti a zazmluvnených partnerov. Častokrát sa stáva, že profesionálnu montáž a ukotvenie vyžaduje posťovňa, preto je dobré sa o tejto skutočnosti vopred informovať.