Často kladené otázky

Prezrite si zoznam najčastejších otázok


Prečo nakúpiť u Rottner Security Slovensko?

Ponúkame kvalitné a certifikované trezory, sejfy, skrine na zbrane, pokladničky a iné bezpečnostné produkty za výhodné ceny spolu s kvalitným a profesionálnym poradenstvom. Na všetky produkty poskytujeme 2-ročnú záruku a prvotriedy servis. S predajom máme dlhoročné skusenosti, a preto si môžete byť istý, že Vám vždy správne poradíme.

V ponuke Rottner Security som nenašiel hľadaný produkt, čo teraz?

V prípade, že ste nenašli produkt, ktorý hľadáte, prosíme, kontaktujte nás na: info@rottnersecurity.sk. Pokúsime sa nájsť pre Vás vhodnú alternatívu, prípade spoločne nájdeme iné riešenie.

Aké sú výhody nákupu s Rottner Security?

S predajom ponúkaného sortimentu máme dlhoročné skúsenosti a vieme Vám profesionálne a odborne poradiť. Ponúkame výhodné ceny, aby sa Vám nákup naozaj oplatil. Na všetok ponúkaný tovar sa vzťahuje 24-mesačná záruka. Obrovskou výhodou je, že väčšina ponúkaného tovaru je okamžite skladom a pripravená k odoslaniu.

Je možné trezor alebo sejf poistiť?

Áno, avšak poistenie je možné iba v prípade certifikovaných výrobkov. To platí pri certifikovaných trezoroch, ktoré nesú označenie bezpečnostnej triedy. V závislosti od stupňa bezpečnostnej triedy sa odvíja aj hodnota, akú je možné do trezora uložiť. V každom prípade je ale vždy potrebné kontaktovať konkrétnu poisťovňu ohľadom presných podmienok. Spoločnosť Rottner Security Slovensko v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za vzniknuté škody chybným poistením.

Kde sa nachádzate a ako sa k Vám dostanem?

Našu adresu, ako aj polohu na mape nájdete v sekcii Kontakt. Okrem možnosti navštíviť našu kamennú predajňu v Bratislave je všetok tovar možné pohodlne a jednoducho objednať cez náš e-shop.

Zakúpený tovar mi nevyhovuje. Je možné ho vrátiť?

Áno, väčšinou je možné nevyhovujúci tovar vrátiť. V prípade, že ste tovar zakúpili prostredníctvom nášho e-shopu, môžete tovar vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu. V prípade, že tovar bol doručený poškodený alebo inak znehodnotený, je možné požiadať o reklamáciu, prípadne tovar od prepravcu neprevziať. Viac informácii pre vrátenie nevyhovujúceho alebo poškodeného tovaru nájdete v sekcii Vrátenie tovaru.

Ako postupovať v prípade reklamácie výrobku?

Mrzí nás, že výrobok naplno neplní svoju funkciu. V prípade, že sa počas záručnej lehoty vyskytne problém s niektorým z našich produktov, je možné ho reklamovať. Reklamovať výrobok je možné počas trvania záručnej lehoty, pričom reklamácia sa riadi platným nariadením Slovenskej republiky. O reklamácii väčšinou rozhodenem okamžite, v prípade zložitejších problémov do 3 pracovných dní. Zároveň ale upozorňujeme, že maximálna lehota na vybavenie reklamácie je v trvaní 30 dní. Do uvedeného času sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Pre viac informácii ohľadom reklamácii, prosíme, navštívte sekciu Reklamačný poriadok.

Aké sú možnosti dopravy?

Pre našich zákazníkov ponúkame niekoľko možností, ako dopraviť ponúkaný tovar až k nim domov. Ponúkaný tovar je samozrejme možné zakúpiť osobne na našej predajni alebo si objednávku osobne vyzdvihnúť. Pre zákazníkov na Slovensku ponúkame možnosť dopravy prostredníctvom prepravných spoločností GLS alebo Schenker.

Pre viac informácii ohľadom dopravy, prosíme, navštívte sekciu Doprava a platba.

Aký je rozdiel medzi trezorom a sejfom?

Existuje niekoľko hlavných znakov, podľa ktorých vieme rozlíšiť, či ide o trezor alebo sejf.

Sejf
Ide o produkty, ktoré majú väčšinou jedno, maximálne dvojplášťové prevedenie. Dôležitým poznávacím znakom sejfov je iba jednostranné uzamykanie. Znamená to, že dvere sejfu majú vysúvateľné závory iba na jednej strane. Ďalším poznávacím znakom sejfov je ich nízka hmotnosť, predsa len je pre prípadného páchateľa ľahšie odcudziť 5 až 10 kg vážiaci sejf ako ťažký trezor.
Preto odporúčame sejfy použiť iba ako miesto na úschovu napr. dokumentov, liekov, kľúčov alebo menšej hotovosti, prípadne na ochránenie vecí pred zamestnancami alebo spolupracovníkmi.

Trezory
Výrobky, ktoré nesú označenie trezor disponujú až dvojplášťovým vyhotovením. Na rozdiel od sejfov majú až troj, prípadne štvorstranný uzamykací mechanizmus. Závory na dverách trezora sa tak vysunú na 3, prípadne na všetkých stranách dverí. Poriadny trezor má samozrejme aj oveľa vyššiu váhu ako sejf. Štandardne váha trezora začína pri menších modeloch na 24 kg a vyššie. Pri trezoroch sa mení aj hrúbka platne dverí, pričom platňa dverí je hrubšia ako pri sejfoch.

Dôležitým ukazovateľom pri trezoroch je certifikácia a bezpečnostná trieda. Podľa EN 1143-1 sa každý trezor radí do určitej bezpečnostnej triedy na základe splnených podmienok pre udelenie certifikátu pre danú bezpečnostnú triedu. Počas testu sa testujúci snaží do trezora dostať pomocou rôznych nástrojov, čím zisťuje celkovú odolnosť proti vlámaniu. Tá sa vyhodnocuje v tzv. odporových RU jednotkách.
Každý trezor má na vnútornej strane dverí štítok s informáciou o bezpečnostnej triede.

Pre klasické podnikateľské, prípadne domáce aktivity odporúčame zvoliť trezor O. a I. bezpečnostnej triedy. Klenotníctva, záložne a podobné prevádzky by mali zvoliť trezory II. a vyššej bezpečnostnej triedy. Trezory IV. a V. bezpečnostnej triedy sú určené predovšetkým pre bankový sektor. Pre prípadné poistenie obsahu trezora je nutné kontaktovať poisťovňu a informovať sa o konkrétnych podmienkach, ktoré je potrebné splniť pre poistenie.

Search engine powered by ElasticSuite